Oliver Jackson

4. května 2015 v 19:42 | The Riddler |  Men


Galerie

Popis:

Ačkoliv se vám může jevit jako milý chlápek, tak tomu tak opravdu není. Sice se na vás může usmát, říct nějaký vtípek, ale v hloubi duše si už na vás vymýšlí plán zničení. Nemá moc rád lidi, kteří se ho snaží oblafnout a dělat si z něho pitomce. To je od všech taková nesmírná drzost, stejně jako něco mu vzít. Posledně, když se mu snažil jeden kluk utéct s batohem plným jídla, střelil ho nejdřív do obou nohou, nechal ho chviličku samotného a pak na něj pustil zombíky, kteří ho pěkně spapali za živa. Vůbec mu to nebylo líto, spíš se cítil ještě víc silný a mocnější. Je to prostě hrozná svině, dokáže ublížit komukoliv a kdykoliv.
Stačí ho naštvat jen malinko, zasměje se a máte skoro kudlu v zádech. Ano, řekla jsem skoro, protože raději vás bude mučit tak dlouho, dokud ho to nepřestane bavit a pak? Pak vám konečně možná prožene kulku hlavou. V horším případě vás nechá vykrvácet z nějaké nemilé části těla. Přece jen, on tady tomu velí, ne? Vy jste jen ovce, hloupé a neschopné ovce.
Pod tou dávkou nenávisti, nebezpečí a tunou sprostých slov se ale taky skrývá ta jeho méně hnusná část, kterou však nikdy nevytahuje. Není na ní pyšný a nesnáší se za to. Je totiž až příliš ochranářský k lidem, které si zamiluje. Ti lidé ho mění a to on nechce. V tomhle světě není čas na to být milý a přátelský. V téhle době přežije jen ten nejsilnější a my všichni víme, kdo ten nejsilnější bude, že?
Olliver celkově vzhledem působí tak jaký doopravdy je. Prostě na první pohled je to typická badass svině. Vlasy mírně rozcuchané, ale stále upravené, oči vždy těkající po okolí, jako by si zhodnocoval možnosti zabíjení, či náhodou úprku před ochranáři zákona, pohled říkající "Jsem king. Co jsi ty?", strniště po bradě a postoj, který má vždy většina zloduchů z pohádek. Ano to je prosím zjednodušené shrnutí. Teď se vrhneme do detailů. Ollie se neřadí mezi přílišné dlouhány, kteří by vyčuhovali z davu nebo měli problém projít otevřenými dveřmi, aniž by zanechali úsměv na horním rámu futer. Řadí se spíš na zlatý průměr, což znamená nějakých 185 centimetrů. Neví přesně, plus mínus nějaký ten centimetr. Postavu má tak celkově mohutnou a silnou, ale v dobrém slova smyslu. Roky každodenního posilování má už za sebou a stejně si každé ráno alespoň protáhne svaly, aby nevylezl z kondice a hodí se to. Utíkat před mrtvolami je pořád lepší, než se jimi nechat kousnout.
Mrkněme se blíže na jeho obličej. Musíte uznat, že vypadá trochu míň americky než by měl a ano, je děsně nesymetrický, máte pravdu. Jeho obličej je spíš takový britský, s výraznými rty a bradou, kterou ale stejně pokrývá strniště. Rozhodně nemá tolik času na holení v dnešním světě, nehledě na to, že si s sebou žiletku a pěnu na holení vozí v kufru, stejně jako asi milion dalších běžných věcí. Rozhodně mu to ale nijak nevadí, přece, strniště k jeho postavě patří stejně jako jeho trochu křivý nos a ocelově modré oči, které většinu věcí jen propalují, až teda na holky. Na ty vrhá pro změnu svůj chladný pohled.
Na oblečení si tenhle chlapík nějak extra nepotrpí. Na sobě má většinou tmavé tričko a tmavé džíny, přes to bundu a na nohou pak má většinou sportovní goretexové kecky nebo hnědé teplejší pohorky. Jak jsem říkala, na oblečení si příliš nepotrpí.
Vlastnosti:

Ačkoliv se vám může jevit jako milý chlápek, tak tomu tak opravdu není. Sice se na vás může usmát, říct nějaký vtípek, ale v hloubi duše si už na vás vymýšlí plán zničení. Nemá moc rád lidi, kteří se ho snaží oblafnout a dělat si z něho pitomce. To je od všech taková nesmírná drzost, stejně jako něco mu vzít. Posledně, když se mu snažil jeden kluk utéct s batohem plným jídla, střelil ho nejdřív do obou nohou, nechal ho chviličku samotného a pak na něj pustil zombíky, kteří ho pěkně spapali za živa. Vůbec mu to nebylo líto, spíš se cítil ještě víc silný a mocnější. Je to prostě hrozná svině, dokáže ublížit komukoliv a kdykoliv.
Stačí ho naštvat jen malinko, zasměje se a máte skoro kudlu v zádech. Ano, řekla jsem skoro, protože raději vás bude mučit tak dlouho, dokud ho to nepřestane bavit a pak? Pak vám konečně možná prožene kulku hlavou. V horším případě vás nechá vykrvácet z nějaké nemilé části těla. Přece jen, on tady tomu velí, ne? Vy jste jen ovce, hloupé a neschopné ovce.
Pod tou dávkou nenávisti, nebezpečí a tunou sprostých slov se ale taky skrývá ta jeho méně hnusná část, kterou však nikdy nevytahuje, pohřbil jí totiž hluboko v sobě. Není na ní pyšný a nesnáší se za to. Je totiž až příliš ochranářský k lidem, které se stanou jeho rodinou, naposledy to byla jeho sestra, jinak se mu nikdo nikdy nedostal pod kůži tak jako ona. Ani vlastní matka nebo otec. Jedině jeho blonďatá sestřička se zelenýma očima. Jenže v tomhle světě není čas na to být milý a přátelský a hledat si rodinu. V téhle době přežije jen ten nejsilnější a my všichni víme, kdo ten nejsilnější bude, že?

Historie:

Malý mrňous jménem Oliver Jackson spatřil světlo světa před osmatřiceti léty v srpnu. Narodil se do poměrně chudé rodiny ve státě Texas. Jeho otec, Stephen Jackson, pracoval jako automechanik, zatímco jeho žena Evelyn zůstávala doma s malým Oliverem a jeho starší sestru Lucy. Vyrůstal jako každý jiný chlapec, od rána do večera trávil venku, hrál si na piráty a středověké rytíře. Se svou klukovskou bandou, kterou si vytvořili už v první třídě na základní škole, trávil veškeré večery, vyráběli si vlastní dřevěné meče a luky a hráli se spolužačkami na honěnou. Oliver si ve škole vedl velmi dobře na to, že se doma neučil a raději dělal něco úplně jiného. Byl zkrátka velmi chytrý chlapec, kterého však zkazila jedna jediná příšerná věc. Když nastupoval na střední školu, jeho starší sestře bylo téměř osmnáct a našla si přítele. Nejdříve to byl milý a naprosto úžasný klučina z bohaté rodiny, Oliver ale brzy zjistil pravdu. Jeho sestřičce Lucy totiž ubližoval všemi možnými způsoby. Ona si to však nikdy nechtěla přiznat. Stále ho milovala a dlouhou dobu neopustila. Oliver s Patrickem vedl spory, nejednou se kvůli tomu s ním popral, ale jednou to zašlo příliš daleko. Byl to podzimní deštivý den a on právě zjistil, že ten idiot Lucy znovu praštil. Načapal jí v koupelně, jak si modřinu na tváři zakrývá makeupem a slíbil jí, že Patrickovi domluví. Jel za ním v tátově vypůjčeném autě s baseballovou pálkou v kufru. Jenže grázl Patrick Aiden si připravil něco lepšího. Střelnou zbraň. Mezi Jacksonem a Aidenem propukla velmi velká rvačka. Patrick Olliemu zlomil pravé zápěstí, dvě žebra a vykloubil mu kotník, když na něj vytáhl pistoli z opasku. Právě v tu chvilku dorazila Lucy, aby ty dva zastavila. Postavila se před Ollieho, který jí jen marně přemlouval, ať zmizí a nechá je být. Musela svého malého brášku chránit. A pak Patrick stiskl spoušť. Lucy zemřela v bratříčkově náruči.
Dlouhou dobu si to neodpustil. Nedokončil školu a jezdil po Americe, hledal tu svini, která mu zabila sestru. Jenže v té době, kterou trávil jen u alkoholu pozdě v noci, užíval si rychlých jízd a nejednou trávil prázdniny ve vězení, se v něm něco pohnulo. Něco, co ho změnilo na celý život. Stal se z něj idiot, i když zapřísáhl, že nikdy takový nebude. Ve vězení už ho všichni znali, auta kradl stejně rychle jako je likvidoval, dostal co chtěl a kdy chtěl. Na svou rodinu zapomněl, jezdil po Americe ve svém autě a zákony porušoval snad i ve spánku. Prošel gangy všeho druhu, naučil se perfektně lhát a střílet, potkal lidi, které považoval za svou novou rodinu. Díky nim se dostal na dvanáct let do vězení. Sedm dní před začátkem konce ho pustili. Den, kdy to všechno vypuklo, byl ten nejlepší. Ukradl vše co potřeboval, donucovací prostředky fungovali na kohokoliv. Patřil mezi ty schopné a během dvou dní měl nastřádáno zásoby na měsíce. Občas se stmelil s nějakou skupinou, občas je pozabíjel, občas je mátl, okradl a pak až zabil. V každém případě vždycky vyhrál on. Ke konci dubna letošního roku potkal skupinu asi dvanácti chlapů. Phil Clearwater, Richie Dalton a Mike Wood se okamžitě stali jeho nejvěrnějšími a velmi krátce po prvním setkání se skupinou se stal i jejich vůdcem. Nutí je do všeho a oni všechno udělají. Jsou stejní hajzlíci jako on a proto se tak skvěle ovládají. Celá jejich čtveřice se usadila ve městě jménem Athens. Vyklidili si jeden vlastní blok, kde mají roztroušené nastražené pasti a pečlivě hlídají všechny vchody, některé jsou však zabarikádované a tudíž se skrz ně nedá dostat. Centrem téhle jejich hlídané čtvrti je policejní stanice, sklad jídla, zbraní a všech zdravotnických potřeb z nedaleké nemocnice. Mají snad úplně všechno, na co by si jen jeden vzpomněl. Mají totiž dokonce i brambůrky Pringles a ping-pongový stůl.

Majetek:

- Colt 1905 + náboje
- Útočná puška GAU-5/A + náboje
- Mačeta a kapesní nůž
- Trochu ošoupaný černý batoh s popruhy přes prsa a kolem pasu. Sedí mu naprosto dokonale a při běhu se hýbe jen minimálně.
- Uvnitř batohu má v desítkách kapsiček naskládané výživné tyčinky, tři balení MRE, balíček sušeného masa a sušenek, náhradní polní láhev s vodou. Najdete uvnitř také sirky a zapalovač, teplejší bundu a termo fólii s pidi lékárničkou. Má s sebou i kompas a další haldu malých a potřebných věcí. Na to, kolik toho v batohu má, tam má taky ještě docela dost místa, což se může hodit v pozdější době.
- Vlastní také model 2009 Ford Expedition EL s dvěma kanystry paliva a kufrem se spoustou věcí. Je zaparkovaný v policejních garážích a připraven na okamžitý odjezd v případě potřeby rychlého útěku.
- Zelená plachta, lano s karabinou, spacák, deka, náhradní oblečení a boty
- Igelitová taška s nářadím, pod ní se nachází i malá skládací lopata a sekera.
- Stará dobrá brokovnice Winchester M1897
- Velká lékárnička se vším všudy

No a pak tu samozřejmě má svou základnu v Athens, kde je už úplně, ale úplně úplně všechno a když si chce něco přidat do batohu, jednoduše to tam přidá, protože jejich zásoby jsou velké dost.
Zkrátka, Ollie má vážně všechno na si vzpomene a co by se někdy mohlo hodit. Rozhodně o nic nemá nouzi, když má i na zadních sedadlech haldu jídla a vody.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama