Kate Bennet

5. dubna 2015 v 10:36 | The Riddler |  WomenGalerie


Popis:

Kate je ta, kterou byste nazvali jako průměrnou. Její výška se zastavila na 160cm, což opravdu není ani moc ani málo. Ale stačí to, jak ona sama říkala. Je to přece jen lepší, než být vysoká jak žirafa, že? To zas říkal její taťka. Pokud se o Kate budeme bavit v širším měřítku, tak jako první si na ní určitě povšimnete jejích očí. Ty mají zelenou barvu a člověk se v nich doslova ztratí. Ona sama si to asi neuvědomuje, ale právě pohled je její největší zbraň. (I když nejspíš si to uvědomuje dobře, neboť tzv. pohled já nic, já muzikant, dělala velmi často).
Její obličej je víceméně symetrický a dalo by se říct, že splňuje kritéria nazývat se pohledným. Jako většina dívek v jejím věku i ona se už zajímala kluky, takže sem tam se na ní dalo nalézt nějaké to líčení, které ale dnes už musela ustoupit špíně, krvi a bahnu. Další věcí, které si všimnete okamžitě, jsou nepatrné pihy pod očima, na které je však pyšná a neskrývá je. (Měla takové období, ale po té, co právě ty pihy Boby bral jako její největší přednost, rychle obrátila.)
Její vlasy mají hnědou červenohnědou barvu, kterou však má od narození a nikdy si vlasy nebarvila. Vždycky je nosila volně sčesané, ale dnes ji naleznete nejčastěji s culíkem a to hlavně kvůli bezpečnosti.
Oblečení řešila v době, kdy bylo všechno v pořádku. To dokázala klidně strávit hodiny před zrcadlem, ale stejně jako většina co přežila, musela své manýry změnit. Proto ji dnes najdeme nejčastěji v potrhaných džínsech, nějakém tílku či tričku, mikině a bundě. Poslední co měla na sobě, když měla poslední možnost se obléci, byly klasické džíny s filtry na kapsách, které se už ale dávno oloupaly, modré triko s potiskem, přes které nosí ještě jedno, červenou mikinu a zelenou bundu.

Vlastnosti:

Kate by se dala shrnout jen slovem puberťačka, ale tak jednoduché to přeci být nemůže, že? Narodila se jako jedináček, ale nedá se říct, že by kdy měla ten přepych jím být. Její otec byl totiž na její vychování sám a tak se o všechno musela starat ona sama. A tak to také dopadlo. Kate je ten člověk, který jako první mluví a pak teprve přemýšlí. Její otec nebyl žádný politolog a tak od něj odchytla výrazy, které by se opravdu pro mladou slečnu nehodily, ale ona si s tím opravdu hlavu neláme. Kromě svého slovníku je tu ještě chování, které by se také dalo přirovnat spíše pro kluka než pro milou dívku. Ve svém věku nebyl problém, aby se neporvala s nějakým klukem a nebyla výjimka, aby i zvítězila. Nebylo to z důvodu, že by to byla rebelka či tak, ale spíše tím bránila svou a i otcovu čest. Ten jí totiž naučil, že není nic důležitější, než rodina a její jméno, které musí za každou cenu bránit. Jednou ji řekl: "Můžou ti sebrat majetek, dokonce i slovo, ale tvoje jméno a čest ti nikdo vzít nemůže."
Možná se vám zdá, že díky otcově povaze flákače a jejímu chování byla odstrčená a nechtěná. Není to pravda, Kate je opravdu pohodářská a veselá osoba, která neměla problém začlenit se do jakéhokoliv kolektivu. Pravda je, že častěji zahrnoval chlapce, než děvčata, ale nebylo to nijak s převahou.
Díky tomu, že otec příležitostně pracoval v lese a navíc to byl vášnivý lovec, naučil Kate většinu dovedností, které se jí teď mohou hodit. Možná to bude ten důvod, proč dokázala přežít. Když jí bylo šest, vyrobil jí první luk, který dostala k narozeninám. Může vám být jasné, že z tohoto dárku mělo tohle kvítko opravdu radost. Co je však zajímavé, že jí luk vydržel až do dnes a teď je její vlastně jedinou zbraní.
Díky svému věku je aktivní a dokáže uběhnout i delší vzdálenosti. I když před epidemií bývala trochu líná a raději věci odkládala, než jim čelila, dnes je tomu jinak a co naplat, ani to jinak nejde, pokud chce přežít.

Historie:

Před Epidemií
Kate se narodila v malém městečku Butler, které by se dalo už označit jako zapadákov. Nachází se nedaleko Maconu. Její rodiče byli Erick a Rose Bennetovi a z narození dcerky byli neskonale šťastní. Vlastně jejich život se jejím narozením dal opravdu považovat za dokonalý. Erick v té době pracoval na místní pile a vydělával slušné peníze na uživení rodiny. Rose naopak pracovala ve městě, kde vlastnila květinářství. Jenže jak se říká, štěstí nikdy nechodí samo a tak dva roky po té, co Kate přišla na svět, její matka onemocněla. Z počátku to nevypadalo nijak vážně, ale později, když bolesti hlavy neustupovali a Rose se donutila jít na pohotovost, zjistila, že její bolesti hlavy nejsou způsobeny jen migrénou, ale že má rakovinu. Jak už to bývá, tahle zpráva vás prostě položí na kolena. Ale i přesto, že žena neztrácela víru, ke které se ještě více obrátila, po půl roce usilovného a bolestivého boje zemřela.
Erick se z této situace nedokázal srovnat. Vychovávání dvouletého dítětě nezvládal a teprve pomocná ruka, jenž přišla ze strany Rosiných rodičů, situaci poměrně zklidnila. Přesto to nebylo takové, jaké by si pro svou dcerku představoval. Navíc začal pít a to se začalo projevovat na jeho pracovní morálce.
Malá Kate začala růst a možná právě kvůli tomu, že mu zbyla ještě ona, se dokázal alespoň trochu zklidnit. Práci na pil si udržel a rozhodl se, že z Kate vychová silnou osobnost, na kterou by mohla být její matka pyšná.
Bohužel kvůli skonu Rosiných rodičů se museli přestěhovat z jejich velkého domku v centru městečka, do menší chatky za městem. Ale, to už vlastně bylo jen pár let před epidemií, takže to mladé dívce nestačilo ani začít vadit.

Po epidemii
Celý tenhle svět šel do kytek strašně rychle. Za pár týdnů už z normálního života nezbylo vůbec nic. A po měsíci? To už jste byli jen vy a mrtváci, kteří se vás snaží dostat. Boj o přežití tak začal i pro Kate. Erick okamžitě pochopil, kam svět spěje a rozhodl se, že spolu s dcerkou odjedou ze státu. Dokonce k tomu měli i poměrně blízko. Nedaleko Maconu potkali rodinu Darwinových, rodiče s dvěma dětmi. Robert, šestnáctiletý kluk a Victorie, jeho dvanáctiletá sestra se stali jejími nejlepšími kamarádi. No, přesně Robert se stal i víc, ale k tomu se musíme dopracovat.
Nejprve putovali po svých, navzájem si kryli záda a stali se docela silnou skupinou.
Jak šel čas, mezi Robertem a Kate se jejich vztah upevňoval a stával se silnějším. Prostě a jednoduše, se Robert stal její první láskou. Jak už to ale bývá, nic netrvá věčně, o to víc ve světě plném zombie. První tragédie se stala vlastně záhy, když potkali jinou skupinu. Byli ozbrojení a chtěli jídlo. Vypadalo to, že se všechno obejde bez střelby, jak David, tak Erick se rozhodli, že jim jídlo dají. Jenže ve skupině byl jeden muž, nejspíš to byl nějaký úchyl, neboť se celou dobu díval na Vicky. To se samozřejmě nelíbilo Davidovi, okřikl ho. Seběhlo se to tak rychle, že není ani jisté, kdo ve zmatku vystřelil, ale zbloudila kulka, zasáhla Vickyno malé tělíčko. V tu chvíli jejich boj ustal. David s Teresou padli k jejímu mrtvému tělíčku a nemohli uvěřit, co se stalo. Dokonce se zdálo, že i těm třem je to líto. Netrvalo to dlouho. Erick popadl svou pistoli a než se muži stačili vzpamatovat, zastřelil je.

Pokračovali dál, ale nálada ve skupině byla temnější. Jediné co drželo Kate na nohou, byl její táta, ale ještě víc Boby.
Jenže nebylo všem dnům konec. Stalo se to před dvěma týdny, kdy se nacházeli v opuštěném obchodním domě Wallmart, na kraji města Dublin. Zde se skupina rozhodla odpočinout si a případně nabrat nějaké ty zásoby. Jenže nepočítali s tím, že za zavřenými vraty skladiště, které k obchodnímu domu patřilo, se skrývají desítky Chodců, které tem někdo uvěznil. Skupina se tak ocitla tváří v tvář nebezpečí. Kolem nich se nacházeli mrtví a jediný možný únik se díky malé chybě stal nemožný. Robertův otec, David totiž držel zbraň, a aby ochránil svou rodinu, začal střílet. Místo mrtváka však trefil palivovou nádrž, která sloužila pro zásobovací vozy. Výbuch způsobil zavalení příjezdové cesty, takže jediná cesta byla projít celým obchodním domem.
Jenže situace začínala čím dál víc houstnout. Mrtváků bylo, jak se zdálo víc a víc.
A tak nastala situace, které se nejvíce obávala. Její otec se ocitl vzadu, všimla si ho jen letmo. Kolem něj se náhle objevili chodci, které prostě nemohl zvládnout.
"Běž!" Jedno slovo, nic víc nestačil říct, když se jeho křik změnil v bolest a později už jen v srdcervoucí řev.
Všechno šlo do háje, jen pomocí Davida se Kate podařilo dostat z toho skladiště. Křičela, brečela a chtěla zpět svého otce, ale marně.
Ven to nešlo, dveře byly zataraseny a na nádvoří před obchoďákem bylo více než dost chodců, kteří by útěk zkomplikovali. Proto se schovali do jednoho z obchodů, kde se rozhodli zůstat přes noc.
Po noci strávené v obchůdku se rozhodli, že díky několika zásobám tu mohou nějaký čas zůstat. Vypadalo to, že by se tak situace mohla konečně zlepšit. Jenže ani teď neměla slečna ještě klid.
Začalo to nevinně. Mírné pokašlávání Davida značilo, nebezpečí. Stále dokola opakoval, že mu je dobře, že je to jen chřipka, která přejde. Trvalo to dva týdny, než Kate probudil výkřik Teresy, matka obou dětí. Bylo to tak rychlé, že nestačila vůbec reagovat. Chřipka, která Davida oslabovala, se totiž ukázala jako skryté kousnutí, které David nechtěl dávat najevo. Mysle si, že to co říkali v televizi, není pravda, nechtěl svou rodinu opustit. Jenže si neuvědomil, že jim vlastně způsobil zkázu. Kate přiběhla do zadní místnosti, kde spala rodina Darwinových společně s Bobym, který ji dělal společnost a spal vedle ní. Oba spatřili hrozivou scénu. Jejich otec trhal na kusy jejich vlastní matku. První, kdo zareagoval, byl Boby. Pokusil se svého otce zasáhnout nožem, který mu daroval, ale netrefil hlavu, nýbrž se čepel zasekla pod jeho klíční kostí.
"Uteč Boby!" Křičela na něj a snažila se mu pomoct, jenže jeho otec byl silnější a překvapivě rychlejší. Chtěla k němu přiběhnout a odkopnout ho pryč, jenže on ji povalil a chtěl ji kousnout. To nemohl dovolit Boby, strhl otce z jejího těla a držel ho pod krkem. Znovu uviděla ty oči, které před pár dny spatřila u svého otce, Pohled odhodlání zachránit ji, za cenu vlastního života. Nemohla to udělat, jenže v okamžiku, kdy se chystala pohnout, se Boby vrhnul po tlačítku, jenž spouští bezpečnostní roletu a zatarasil tak prostor mezi ní a jím.
Nemohla nic dělat, chtěla mu pomoct, milovala ho, jak jen mohla. Neviděla co v obchodě děje, slyšela jen rány boje a pak, náhlý křik, jenž ukončil její naději, že z toho Boby vyvázne živý.
Zhroutila se. V tu chvíli nebyla schopná udělat nic. Tedy jen jedno. Chtěla pryč. Za každou cenu se chtěla dostat pryč z tohohle domu a co pak? To už bylo jedno. Otupená bolestí se pokusila projít přes hlavní dveře, ale zdálo se, že je to přeci jen velké sousto. Skupina chodců ji zahnala zpátky, kde se stejným tlačítkem zabarikádovala v jednom z obchodů. Strávila tam nějaký čas, kdy mohla nad vším přemýšlet. Vzpomněla si na svou matku. Otce jí vyprávěl, že i v době, kdy její nemoc byla v nejhorší, ona stále bojovala a neztrácela víru. Tak proč by měla ona. Ztratila vše, na čem jí záleželo, ale rozhodla se, že právě pro svého otce, matku a vlastně i pro celou rodinu Darwinových bude bojovat dál.
Uběhl další týden a bolest pomalu ustupovala. Jedno je totiž jisté, v tomhle světě není čas na trápení a přemítání o minulosti. Je to pár dní, co jí zachránil cizinec jménem Nick. Její jedinou cestou totiž byla roleta a kolem ní se nacházeli chodci. A beze zbraně se toho moc nedalo dělat.
Když se tu objevil Nick, byla odhodlaná jít dál a aby to dokázala, musela udělat ještě jednu věc. Poslední rozloučení. Než se vydali dál, rozhodl se Nick prohledat skladiště a ona souhlasila. Neřekla mu, co se tu stalo, nechtěla se dál vracet k minulosti. Když však na nalezli tu spoušť, kterou tu zanechali, měla na kahánku, ale držela se. Netrvalo dlouho a nalezla tělo svého otce. Jediné co ji alespoň uklidnilo, že se z něj nestal chodec. Chabá útěcha, ale alespoň našel klid. Vzala si jeho batoh, který ležel nedaleko, a teprve po té mohla odejít.

Majetek:

-Batoh, který patřil jejímu otci
-Luk, který ji otec daroval, jde vlastně jen o obyčejný luk, ale stačí.
-Oblečení, to co má na sobě + jedna náhradní mikina a bunda
-Osobní věci (fotografie, vzpomínkové předměty)
-Malý přívěšek ve tvaru křížku, který ji Boby vyřezal.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama